Skip to main content

Новини, акції та статті

IELTS, TOEFL, TOEIC і PTE

Тести з англійської мови: в чому різниця між IELTS, TOEFL, TOEIC і PTE?

TOEFL, IELTS, TOEIC і новий PTE – це найпоширеніші тести з англійської, які вимагають від іноземців на даний момент, і потенційні учасники одного з них можуть замислюватися над різницею між цими іспитами. Ось короткий опис основних відмінностей між ними.
TOEFL: Також відомий як Test of English as a Foreign Language, це найпоширеніший на сьогоднішній день іспит для людей, що не є носіями мови. Більшість університетів США, Канади та інших англомовних країн часто вимагають проходження TOEFL. До того ж, державні установи, ліцензійні органи, підприємницькі та стипендіальні програми можуть зажадати TOEFL. На даний момент результати тестування TOEFL залишаються дійсними 2 роки, і по закінченню цього періоду тест потрібно перескладати.
Безпосередньо іспит TOEFL був вперше проведений в 1954 році, і з тих пір його здали понад 23 мільйони студентів. Зазвичай є дві форми тесту, онлайн-версія – Internet-based Test (iBT), або “паперовий” тест – paper-based (PBT). Інтернет-версія TOEFL передбачає 4 секції: Reading (читання), Listening (аудіювання), Speaking (говоріння) і Writing (лист). “Паперова” версія також складається з 4 частин: Listening (аудіювання), Structure & Written Expression (структура і письмова мова), Reading Comprehension (читання) і Writing (лист). Максимальний бал за BT – 120, а за PBT можна отримати від 310 до 667 балів.
IELTS: Відомий також як International English Language Testing System, екзмаен IELTS проводиться наступними організаціями: University of Cambridge ESOL Examinations, the British Council і IDP Education. Спочатку є дві версії IELTS: академічна і загальна. В цілому, академічна версія призначена для студентів, які хочуть вступити до університету або іншого вищого навчального закладу, а також для медичних професій, таких як доктора або медсестри, яким потрібно працювати або вчитися в англомовних країнах. Загальна версія підходить тим, хто хоче отримати досвід роботи або чисто для імміграції.
Як і у випадку з TOEFL, результати IELTS дійсні два роки. Академічна і загальна версії іспиту відрізняються змістом, але мають однакову структуру. Тест ділиться на Listening (аудіювання) (40 хвилин), Reading (читання) (60 хвилин) і Writing (лист) (60 хвилин). Разом з балами видається також рівень: від “Expert User” (вільне володіння) за найвищий результат до “Non User” (не володіє) за найнижчий. ТОП три країн, в яких проводиться тест – це Китай, Індія і Пакистан.
PTE: Новий Pearson Test of English (PTE) був запущений в жовтні 2009 року. Його основні відмінності від TOEFL такі:

автоматизована перевірка мови і листів, що забезпечує послідовне і точне оцінювання
до результатів, які відправляють до приймальних комісій університетів по всьому світу, додається запис промови учасника з частини “Мовлення”
різноманітна постановка питань: заповнення пропусків, з’єднання об’єктів, вибір декількох варіантів відповіді в одному питанні
Результати будуть доступні онлайн вже через кілька днів Вартість складає $ 150- $ 220 в залежності від країни Як і TOEFL, тест PTE перевіряє ваші знання в усіх чотирьох секторах: читання, письмо, аудіювання та говоріння.
TOEIC: TOEIC – це абревіатура від Test of English for International Communication. На офіційному сайті тесту написано: “TOEIC – це тест англійської мови, який розроблений спеціально для перевірки навичок повсякденної англійської у людей, які працюють в міжнародному середовищі”. Система оцінювання така, що за тест можна отримати від 10 до 990 балів.
Сам іспит триває дві години, включає в себе завдання на множинний вибір, аудіювання та читання. За результатами іспиту TOEIC видають сертифікати різних кольорів, які позначають різний рівень кваліфікації. У 2006 році розробили нову версію TOEIC зі збільшеним часом на проходження секції “читання” і зі специфікацією для британської, новозеландської і австралійської англійської (попередній тест був адаптований тільки для американської англійської).

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *