Skip to main content

Новини, акції та статті

Основні помилки при вивчені іноземної мови

Які найпоширеніші помилки у вивченні іноземних мов?

1.Концентрація лише на годинах роботи з викладачем, відсутність самостійної роботи («треба займатися не менше трьох годин на тиждень, тоді буде результат»).Звісно, якийсь результат буде. Але він міг би бути більш вражаючим, якби учень ще працював самостійно поза заняттями. І це не лише про домашні завдання. Це про перегляд серіалів чи фільмів,читання постів блогерів. Іншими словами, все те, що ви і так любите робити, можна робити іноземною.

2.Перекладання відповідальності на когось іншого («ось, попрацюю з носієм мови, і все у мене буде круто!» або «цей викладач дорогий, тож має бути результат»).Насправді прогрес у вивченні мови десь на 70 % залежить від самої людини і лише на 30 % від викладача. Викладач лише показує вам шлях, але пройти його потрібно самому. Так само як зі спортзалом. Хтось може накачати м’язи замість вас? Тренер може допомогти, але свої м’язи вам не причепить.

3.Зосередженість тільки на певних аспектах мови («Ось вивчу граматику і відразу стану краще говорити». «Треба багато слухати і читати англійською, і мій рівень одразу покращиться»).Граматика і словниковий запас, звичайно, теж важливі, але головне — баланс. Тобто виділяти час на різні аспекти мови. І для того, щоб краще говорити, треба багато говорити Це як з раціоном харчування. Хіба добре весь час одну й ту ж їжу? Ще й нудно😕

4.Стереотипи про свою пам’ять, вік чи здібності («мені вже пізно», «я не здібна до мов ще зі школи»).Так, ми всі маємо індивідуальні особливості. Але вивчити мову може кожен. Просто потрібно
вибрати метод, який працює для вас, та рухатися у своєму темпі.

5.Очікування дуже швидких результатів («Англійська за 3 тижні» || «150 слів за одну хвилину»).
Це як швидко худнути — результат, може, і буде. Але ненадовго. Крім того, слід постійно
підтримувати свою форму.

6.Відсутність системи і методики.Поважаю людей, які вивчають мови самостійно. Це велика праця, правда. Але відсутність системи у вивченні — це проблема. По-перше, не видно кінця всьому тому.
По-друге, різні теми можуть плутатися або ж ви можете вчити взагалі непотрібні речі. Добре, коли ви бачите: «Ага, я вивчила 7 тем, залишилося ще 2». Хіба не так?

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *